Mbrojtja e Lëkurës Nga Dëmtimet e Diellit

Parandalimi i Foto-Plakjes së Lëkurës

Për të parandaluar foto-plakjen, plakja e parakohshme e lëkurës e shkaktuar nga ekspozimi në diell, është thelbësore të aplikoni krem ​​kundër diellit me një SPF të lartë cdo ditë. Përfshirja e antioksidantëve si vitamina C në rutinën tuaj mund të mbrojë më tej nga dëmtimi i rrezeve ultraviolet duke neutralizuar radikalet e lira. Lierac Melting Sun Body Milk SPF50 ofron mbrojtje shumë të lartë falë sistemit të tij të filtrimit me spektër të gjerë që kombinon filtrat organikë [UVB + UVA]

Parandalimi i Ashpërsimit Të Lëkurës

Tekstura e ashpër e lëkurës mund të rezultojë nga ekspozimi i zgjatur në diell, i cili çon në grumbullimin e qelizave të vdekura të lëkurës. Eksfolimi i rregullt mund të heqë qelizat e vdekura të lëkurës. Produktet hidratuese me acid hialuronic ruajnë nivelet e hidratimit të lëkurës, ndërsa retinoidet stimulojnë prodhimin e kolagjenit. Germaine T Radiance përmban VC-IP, një derivat të fuqishëm të vitaminës C, i cili ofron mbrojtje maksimale ndaj plakjes së lëkurës. Veprimi përforcohet dhe nga kombinimi me vitaminën E, ekstrakti UME dhe Nanopolimeri HLG.

Mbrojtja ndaj Plakjes Së Lëkurës

Plakja e lëkurës, e shkaktuar shpesh nga ekspozimi kronik i diellit, mund të evitohet duke përdorur produkte të pasura me antioksidantë si vitamina C dhe E, të cilat ndihmojnë në riparimin e dëmtimit të lëkurës & ndriçimin e lëkurës për të parandaluar plakjen e mëtejshme, duke rikthyer një çehre më të shëndetshme & rrezatuese. Ahava Youth Booster ndihmon në reduktimin e shfaqjes së shenjave të plakjes.

Reduktimi i Hiperpigmentimit

Hiperpigmentimi, duke përfshirë njollat ​​e errëta & tonin jo uniform i lëkurës, mund të minimizohet duke përdorur krem ​​kundër diellit për të parandaluar errësimin e mëtejshëm të njollave ekzistuese. Përfshini produkte me përbërës si niacinamidi, vitamina C ose hidrokinoni, të cilat lehtësojnë zonat e hiperpigmentuara. Novexpert Booster Whitenning Serum parandalon dhe korrigjon të gjitha llojet e njollave. Vepron në shkaqet e njollave (dielli, ndotja) falë antioksidantëve të fuqishëm.

-20%
Original price was: 8,140.00 L.Current price is: 6,512.00 L.
-20%
Original price was: 5,500.00 L.Current price is: 4,400.00 L.
-25%
Original price was: 5,780.00 L.Current price is: 4,335.00 L.